Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Brickbord 6787278



*

nr 678 7278


Brickbord

Nysilver, längd: 62, djup: 41, höjd: 59


Utrop:

100 kr

Såld:

2.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 januari 2011
kl 19:13:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/1 08:38:47 1      300 kr
26/1 10:32:00 2      400 kr
27/1 14:06:11 3      600 kr
28/1 13:33:50 4      500 kr
30/1 20:59:19 5      600 kr
30/1 20:59:45 5      650 kr
31/1 06:31:53 5      1.500 kr
31/1 08:50:40 6      750 kr
31/1 08:51:06 6      850 kr
31/1 12:10:01 7      1.200 kr
31/1 12:10:40 7      1.500 kr
31/1 13:36:18 8      2.000 kr
31/1 13:53:47 7      2.000 kr
31/1 13:54:21 7      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord nysilver pläter
  • 6769 Bänk
    Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:50
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 20:45
  • 6703 Brevklämma
    i form av en anka, London. Längd: 14cm. Djup: 2,5c..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:17
  • 6615 Fällbord
    1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:58
  • 6073 Lampbord
    Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 20:05
  • 6633 Lampbord
    ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:04




Ladda ner broschyr